4 dead after Christmas Eve bus rollover on B.C. Highway 97C that left dozens injured


Čtyři lidé jsou mrtví po štědrovečerním převrácení autobusu na BC Highway 97C, který poslal přes 50 lidí do nemocnic, potvrdila v neděli odpoledne RCMP.

Zpráva o havárii se poprvé objevila, když DriveBC, komunikační oddělení ministerstva dopravy BC, tweetovalo o „incidentu s vozidlem“, který uzavřel dálnici. kolem 19:00 PT Sobota na úseku dálnice 97C nazývaném také Okanagan Connector, poblíž sjezdu na jezero Loon.

Místní zdravotnický úřad Interior Health v nedělním prohlášení uvedl, že v důsledku havárie bylo do nemocnice posláno celkem 52 lidí. Z toho 36 vyžadovalo ošetření.

Interior Health řekl, že osm lidí bylo stále v nemocnici brzy odpoledne na Štědrý den. Dva z nich jsou ve vážném stavu, uvedl úřad v prohlášení.

BC RCMP uvedla v nedělním prohlášení, že se věří „extrémně zledovatělé“ vozovky po dálnici způsobilo převrácení autobusu, ale vyšetřování přesné příčiny nadále pokračuje a řidič s policií spolupracuje. RCMP neidentifikovalo lidi, kteří byli v autobuse, a uvedlo, že v neděli odpoledne nejsou k dispozici žádné další informace.

Autobus provozoval Ebus, autobusový dopravce se sídlem v Albertě více cest napříč BC Dálniční hlídka BC v prohlášení uvedla, že autobus jel na západ, když sjel ze silnice doleva a poté se převrátil na bok do východního pruhu. Podle Mounties se do převrácení nepodílela žádná další vozidla.

“Přestože počet pacientů, kteří zůstávají v nemocnici, je nízký, jedná se o incidenty, které mění životy všech zúčastněných,” řekla CBC News ředitelka komunikace Interior Health Michaela Swanová. “Tato nehoda má emocionální a duchovní dopady. Ty jdou často dál… než jen jednotlivci, kterých se to týká.”

Většina pacientů byla viděna v Kelowna General Hospital, podle Swan. Celkem tam bylo ošetřeno 18 obětí havárie, devět pacientů bylo převezeno do Merrittu, šest do Pentictonu a tři do Kamloops.

Dálnice 97C je dlouhá 224 kilometrů a vede na východ od Cache Creek v centrálním vnitrozemí do Kelowny v údolí Okanagan, třetí největší metropolitní oblasti BC.

Podle DriveBC se nehoda autobusu stala poblíž sjezdu z dálnice Loon Lake, který je 330 kilometrů východně od Vancouveru a asi 85 kilometrů západně od Kelowny.

SLEDOVAT | Několik úmrtí při převrácení autobusu BC na Štědrý den:

4 mrtví po štědrovečerním převrácení autobusu na BC Highway 97C

Čtyři lidé jsou mrtví po štědrovečerním převrácení autobusu na BC Highway 97C, které poslalo přes 50 do nemocnic, potvrdilo RCMP v neděli odpoledne.

Incident Code Orange

Troy Clifford, provinční prezident odboru Ambulance Paramedics of BC, řekl, že zasahující v případě nouze neviděli „extrémní“ havárii, jako byla ta v sobotu, mnoho let.

„To jen dodává [an] další úroveň stresu a tlaku, když se to týkalo prázdnin,“ řekl.

“Je to tragický, hrozný incident, který ovlivní tolik lidí na tak dlouho,” dodal Clifford s tím, že je hrdý na záchranáře a záchranáře, kteří se vrhli do akce.

Ministr zdravotnictví Adrian Dix uvedl, že incident přiměl vnitřní zdravotnictví k zahájení reakce Code Orange za účelem poskytnutí nouzové péče. Oranžový kód se obecně používá k popisu hromadné nehody nebo katastrofy v nemocnicích.

Zdraví interiéru uvedl v neděli ráno na Twitteru zřídila informační linku pro rodiny, aby mohli lokalizovat blízké účastníky nehody: 250-545-2211.

“Moje nejhlubší vděčnost patří záchranářům a lékařským týmům, kteří okamžitě zareagovali na volání,” uvedl Dix v prohlášení.

Konzervativní poslanec za oblast Dan Albas vyjádřil soustrast lidem zraněným při nehodě prostřednictvím sociálních médií v sobotu, stejně jako premiér BC David Eby.

DriveBC uvedl, že dálnice spojující Merritt a Kelowna byla přes noc uzavřena mezi West Kelowna a Aspen Grove.

Podle DriveBC se znovu otevřelo kolem 8:20 na Štědrý den.

Krach přijde po týdnu varování před zimní bouří přineslo značné množství sněhu po celém BC, včetně jižního vnitrozemí, kde k havárii došlo.

V neděli vydala Environment Canada varování před mrznoucím deštěm pro Okanaganský konektor mezi Merrittem a Kelownou. Očekává se, že mrznoucí déšť bude v jižním vnitrozemí padat až do pondělí ráno.

“Toto je připomínka pro nás všechny, že… během těchto bouřlivých podmínek se věci rychle změní,” řekl Albas. „Opravdu doufám, že tohle [crash] se vysvětluje jen počasím.”

Autobusový dopravce říká, že řidiči vyškolení na počasí

John Stepovy, ředitel společnosti Ebus, řekl CBC News, že dotyčný autobus jel z Kelowny do Vancouveru. Stepový řekl, že nemá další informace o příčině havárie a Ebus s vyšetřovateli RCMP spolupracoval.

Stepovy řekl, že všichni řidiči Ebusu byli “extenzivně vyškoleni” na zimní podmínky.

Zasněžený sjezd z dálnice s oranžovými dopravními kužely a cedulí s nápisem „SCENE NEHODY“.  Na pozadí je vidět zelený nápis 'EXIT'.
K nehodě osobního autobusu na Štědrý den došlo poblíž sjezdu Loon Lake z BC Highway 97C, který je 330 kilometrů východně od Vancouveru v jižním vnitrozemí. (Jay Bertagnolli/CBC)

“Máme autobusový simulátor, velmi podobný tomu, který aerolinky používají pro své piloty,” řekl. “[All Ebus drivers] projít výcvikem na simulátoru, zimním kondičním tréninkem.“

Albas řekl, že Ebus je regulován BC Transit Authority, a doufal, že dojde k úplnému přezkoumání příčiny havárie.

Source link

Leave a Comment