7 passengers from fatal Christmas Eve bus crash in B.C. still hospitalized but expected to survive


Očekává se, že všichni zbývající pacienti v nemocnici po smrtelné štědrovečerní havárii autobusu na dálnici 97C v BC přežijí, podle úředníka Interior Health.

Michaela Swanová, mluvčí zdravotnického úřadu, uvedla, že sedm lidí, kteří byli v sobotu večer přivezeni do tří nemocnic poté, co osobní autobus najel na dálnici 97C, nazývanou také Okanagan Connector, jsou stále pacienti, oproti nedělním osmi.

Všech sedm má život neohrožující problémy poté, co se u dvou pacientů, kteří byli dříve uvedeni jako pacienti s vážným onemocněním, zlepšilo, řekl v pondělí Swan.

Čtyři lidé zemřel a desítky dalších byli zraněni při havárii Ebusu východně od Merrittu poblíž sjezdu z jezera Loon Lake, o níž policie uvedla, že má podezření, že byla způsobena extrémně zledovatělou vozovkou.

Ebus zrušil všechny cesty BC po převrácení autobusu, který poslal více než 50 lidí do nemocnic.

Nikdo z Ebusu, autobusového dopravce se sídlem v Albertě více tras přes BC, byl okamžitě k dispozici k vyjádření v pondělí. V prohlášení pro CBC News Ebus potvrdil, že služby BC byly pozastaveny 26. prosince kvůli špatnému počasí a stavu vozovky. Společnost Ebus uvedla, že zákazníkům budou vráceny peníze za jízdenky do 72 hodin.

Facebooková stránka společnosti uvedla, že její služby budou obnoveny v úterý 27. prosince.

Reakce zdravotní péče

Swanová řekla, že neví, kolik zdravotnického personálu bylo povoláno, aby se s havárií vypořádalo, ale že mnozí přišli, aniž by byli požádáni, když se o novinkách dozvěděli.

“To, co jsme slyšeli z frontové linie, byl jen ten prvotní pocit, při kterém se vám zarývá srdce, když slyšíte o této nehodě a jejích dopadech na tyto potenciální pacienty a jejich rodiny,” řekl Swan.

“Ve skutečnosti to způsobilo, že vnitřní zdravotní personál a lékaři reagovali na stránky s vědomím, že budete potřebovat všechny ruce na palubě.”

Pickup s blikající šipkou doleva zaparkovaný na zasněžené dálnici.  Vedle ní je nápis „SCÉNA NEHODY“.  Jsou vidět oranžové dopravní kužely.
Velká havárie na Okanagan Connector, neboli BC Highway 97C, poslala do nemocnice 53 lidí. Dálnice byla přes noc uzavřena. (Jay Bertagnolli/CBC)

Štědrovečerní “tragédie”

V neděli to potvrdilo RCMP zemřeli čtyři lidé při nehodě, která se neúčastnila žádná jiná vozidla. Policie nezveřejnila jména mrtvých.

V důsledku havárie Interior Health v nedělním prohlášení uvedlo, že 52 lidí bylo posláno do nemocnic, z nichž 36 pacientů vyžadovalo lékařské ošetření.

Ministr zdravotnictví Adrian Dix uvedl, že incident přiměl vnitřní zdravotnictví k zahájení reakce Code Orange za účelem poskytnutí nouzové péče. Oranžový kód se obecně používá k popisu hromadné nehody nebo katastrofy v nemocnicích.

RCMP v pondělí odpoledne uvedlo, že čelí problémům s identifikací všech cestujících, kteří byli v autobuse. Vzhledem k naléhavosti situace byly oběti převezeny do místních nemocnic a policie uvedla, že mnozí odešli dříve, než je bylo možné identifikovat. Zatímco záznamy o těch, kteří si předem rezervovali jízdenky, byly k dispozici, jména těch, kteří si rezervovali a nastoupili do autobusu v době odjezdu, bylo obtížné potvrdit.

Podle policie byli v autobuse mezinárodní turisté, kteří se nyní snaží dostat svá zavazadla zpět, aby mohli opustit zemi. Policie uvedla, že spolupracuje s Ebusem, aby jim zajistila zavazadla.

Autobus, jedoucí z Kelowny do Vancouveru, sjel ze silnice a přejel na stranu pro cestující na dálnici 97C, také nazývanou Okanagan Connector, poblíž sjezdu na jezero Loon, který je 330 kilometrů východně od Vancouveru v jižním vnitrozemí.

Ministerstvo dopravy a infrastruktury v pondělí odpoledne v prohlášení uvedlo, že posádka údržbářů na místě monitorovala stav dálnice a celý sobotní den strávila oráním, solením a pískem Connectoru.

“Hlásili zimní jízdní podmínky a blízká meteorologická stanice hlásila nízké srážky,” stálo v prohlášení.

DriveBC, komunikační oddělení ministerstva dopravy BC, ohlásilo „incident s vozidlem“ v sobotu kolem 19:00 PT a uzavřelo dálnici mezi West Kelowna a Aspen Grove.

Podle DriveBC se znovu otevřelo kolem 8:20 na Štědrý den.

Policie v nedělním prohlášení uvedla, že se předpokládá, že převrácení autobusu bylo způsobeno “extrémně” zledovatělou vozovkou, ačkoli vyšetřování přesné příčiny stále pokračuje.

Týden varování před zimní bouří přineslo i značné množství sněhu lavinové riziko upozornění a uzavírky dálnic v celé provincii.

V neděli vydala Environment Canada varování před mrznoucím deštěm pro spojnici Okanagan mezi Merrittem a Kelownou, které trvalo až do pondělního odpoledne.

Společnost Ebus prostřednictvím své stránky na sociálních sítích oznámila, že její služby budou obnoveny v úterý 27. prosince.Source link

Leave a Comment