2022 was the deadliest year of the COVID-19 pandemic in B.C. What’s next?


S blížícím se koncem roku, kdy provincie upustila od omezení veřejného zdraví, včetně povinného maskování, bude rok 2022 v Britské Kolumbii zatím nejsmrtelnější z pandemie COVID-19.

V letošním roce bylo zaznamenáno 2 383 úmrtí na virus oproti 1 522 v loňském roce.

A to navzdory vysoké úrovně proočkovanostizatím nedošlo k výraznému snížení infekcí COVID-19, které pokračují zabít stovky Kanaďanů týdně.

Vede to k tomu, že někteří vědci volají po řádném zúčtování škod způsobených rychle se šířícím virem a vydávají upomínky na výhody maskování a při nemoci se izoluje.

„To byl ten rok většina z nás má COVID“Řekla Dr. Caroline Colijn, kanadská výzkumná katedra 150 na univerzitě Simona Frasera.

“To, plus očkování, mění situaci… Nesnažili jsme se zabránit přenosu. Na infekci jsou tato rizika mnohem nižší. Ale pak samozřejmě může být celková zátěž stále vysoká.”

Rok začal s rychle cirkulující varianta Omicron viru. Jedna studiespoluautorem provinční zdravotní důstojnice Dr. Bonnie Henry, navrhl, že většina populace BC si do srpna vytvořila protilátky proti COVID-19 prostřednictvím infekce a očkování.

Od té doby došlo v BC ke skokům a poklesům počtu případů, řízených různé podvarianty Omicron.

Počet případů, hospitalizací a úmrtí v roce 2022 byl dlouhodobě vyšší než předchozí vlny pandemie s nejvyšším počtem úmrtí mezi lidmi staršími 70 let.

Konec briefingů, denní data

Vědci už měsíce varují, že BC hlásí pandemická data zakrývá skutečný dopad viruzejména proto, že provincie počítá pouze testy PCR, které jsou přístupné pouze zranitelným osobám.

V dubnu př. Kr ukončila své denní brífinky na virus, přechod na a týdenní reportovací model namísto.

Oznámila to nezávislá modelingová skupina, jejímž je Colijn členem BC podpočítává všechny hlavní metriky COVID-19.

Colijn řekl, že konec každodenních instruktáží vedl ke změně v chování lidí a jejich vnímání hrozby COVID-19 – toto zjištění potvrdil nezávislou recenzi reakce veřejného zdraví BC.

“Znamená to, že vědecká komunita a mediální komunita nemají přístup k tomu, co si vláda myslí a vidí v datech a jaké jsou zprávy,” řekla.

Bílý muž mluví na pódiu s vlajkou Britské Kolumbie za zády.  V pozadí stojí bílá žena s krátkými vlasy.
Ministr zdravotnictví BC Adrian Dix a provinční zdravotní důstojník Dr. Bonnie Henry jsou na snímku, jak 16. listopadu hovoří s reportéry. Provincie ukončila pravidelné brífinky a v roce 2022 přešla na týdenní aktualizace COVID-19, což vedlo k menšímu zpřístupňování informací veřejnosti. (Mike McArthur/CBC)

Profesor SFU také řekl, že by se měla konverzovat o tom, na jaké údaje má veřejnost právo, pokud jde o šíření COVID-19, kromě metrik, jako jsou hospitalizace a úmrtí.

„Jaké informace lidé potřebují, aby zvládli svá rizika? Nejen co se týče COVIDu nebo rizika jiné respirační viryale z post-COVID dopady to se může stát?” řekla.

“Zvýšená rizika dlouhodobého COVID, kardiovaskulární dopad, dopad na mozek, dopad na plíce. Myslím, že to jsou věci, které by měly být součástí veřejné konverzace.“

Co by mohlo přijít v roce 2023

Dr. Brian Conway, lékařský ředitel Vancouver Infectious Diseases Centre, říká, že v roce 2023 by mohlo dojít k zavedení selektivních opatření v oblasti veřejného zdraví, pokud dojde k infekci chřipky. pokračovat ve špičce.

Říká, že doufá, že se lidé budou i nadále maskovat a izolovat, když je to potřeba.

“Největší strach mám z toho, že lidé nic z toho nebudou brát vážně,” řekl. “Únava COVID, únava z izolace, únava z vakcín, dokonce únava z masky povede k tomu, že lidé budou chtít, aby to zmizelo.”

“Myslím, že to by byla naše největší chyba.”

Conway říká, že nevidí celospolečenské uzamčení, které by se v roce 2023 stalo kvůli ekonomickému dopadu, ale že s nástroji, které mají Britové Kolumbijci právě teď k dispozici – zejména masky a vakcíny, existuje jen malý ekonomický dopad.

Colijn říká, že nelze předpokládat, že se virus jednoduše zmírní dále se vyvíjí v roce 2023 s tím, že stovky nových infekcí vytvoří potenciál pro nové varianty.

„To, co vidíme právě teď v Číně nese tento potenciál,“ řekla.

“Doposud v Číně nebylo mnoho infekcí a nyní má virus příležitost proniknout mezi novou populaci lidí.”

Conway i Colijn tvrdí, že COVID-19 zůstane v dohledné budoucnosti, dokud sterilizační vakcíny nebo jiné nové léčby jsou široce používány.

“Jaký je dlouhodobý dopad života způsobem, kdy všichni onemocníme COVID v průměru jednou nebo dvakrát ročně? Jak se to rozděluje?” zeptal se Colijn.

“Pravděpodobně to neúměrně zatíží určité skupiny, u kterých je pravděpodobnější, že budou… pracovat nebo žít v přeplněných podmínkách.”Source link

Leave a Comment