A cougar is prowling this small island near Nanaimo, B.C., and residents are worried


Někteří obyvatelé ostrova Protection říkají, že se obávají pumy, která se potuluje po jejich malé ostrovní komunitě v přístavu Nanaimo, BC.

Agnes Provost, jedna z asi 350 obyvatel ostrova, asi 1,5 kilometru severovýchodně od centra města Nanaimo, říká, že první pozorování pumy bylo 23. prosince.

“Cítím se nebezpečně. Tento ostrov a komunita jsou známé tím, že děti chodí bez rodičů,” řekl Provost. “Víš, chodit venčit jejich psy v noci beze strachu. Takže ano, změnilo se to.”

Říká, že puma zabila jelena a možná i mývala, ale vůči obyvatelům neprojevuje agresi.

“Je to velmi přátelské, nezdá se, že by šplhalo po stromech. A obchází pláž. A v noci je velmi aktivní.”

Ministerstvo životního prostředí a strategie pro změnu klimatu potvrzuje, že důstojnická služba ochrany přírody (COS) obdržela několik zpráv o pumě na ostrově Protection Island a situaci pečlivě sleduje.

“Pumy jsou na ostrově Vancouver běžné a čas od času doplavou na menší ostrovy,” uvedlo ministerstvo v prohlášení.

‘Nechceme to zabít’

Graham Adams našel pod palubou mršinu jelena, což ho znepokojilo jít ven.

“To bylo asi v době, kdy jsem se rozhodl, že se nebudu potýkat s pumou u čerstvého zabití a zamířil jsem zpět dovnitř,” napsal v e-mailu CBC News.

Adams říká, že zatímco je zvyklý na pumy, vyrůstal v Albertě, obává se, že tato konkrétní kočka bude trčet v komunitě.

“Skutečnost, že se tento potuluje kolem relativně hustě obydleného ostrova a zdánlivě ho neobtěžuje veškerá lidská činnost, mě znepokojuje, protože je to známka kočky, která si na lidi zvyká.”

Provost říká, že obyvatelé povolali strážce ochrany přírody, aby našli řešení.

“Nechceme to zabít, jen bychom chtěli, aby to buď šlo do mořského provinčního parku na ostrově Saysutshun Newcastle, nebo, víte, bylo přemístěno,” řekl Provost. Provinční park se nachází hned vedle Protection Island.

Provost i Graham ale tvrdí, že ochranáři řekli, že zatím nechtějí zasahovat, protože puma se chová normálně a ne agresivně.

Ministerstvo vyzývá obyvatele, aby si zajistili všechny atraktanty, jako jsou odpadky, krmivo pro domácí mazlíčky a kompost, a radí obyvatelům, aby měli domácí mazlíčky na vodítku nebo uvnitř a děti na dohled.

“Pumy mohou děti přitahovat kvůli jejich malé velikosti a hluku, který vytvářejí,” uvedli v prohlášení.

V tweetu COS uvedlo, že pumy jsou skvělí plavci a není neobvyklé, že pumy na ostrově Vancouver občas poskakují po ostrově při hledání kořisti.

Žádá obyvatele, kteří nedávno viděli pozorování nebo dravé chování, aby to oznámili na lince RAPP na čísle 1-877-952-RAPP.

Source link

Leave a Comment