B.C. mayor questions why highway was not closed due to weather prior to fatal bus crash


Po smrtelné štědrovečerní havárii autobusu na Okanagan Connector, která si vyžádala čtyři lidské životy, se starosta města v jižním vnitrozemí Britské Kolumbie ptá, proč nebyla silnice označena pro uzavření kvůli počasí.

Policie tvrdí, že autobus jel na západ z Kelowna, BC, směrem k Merrittu, když sjel ze silnice, přejel střední dráhu a převrátil se na stranu spolujezdce a zastavil se ve východních pruzích. Čtyři lidé zemřel a desítky dalších byli zraněni.

Starosta Merrittu Mike Goetz říká, že se diví, proč silnice, známá také jako Highway 97C, nebyla na Štědrý den uzavřena dodavateli údržby silnic.

“Myslím, že dodavatel měl být na dálnici tu noc o něco aktivnější a dálnici uzavřít,” řekl Goetz.

“Nemyslím si, že by v té době měla být dálnice otevřena pro veřejnou dopravu, protože to bylo příliš nebezpečné.”

“Úplně pokrytý ledem”

Goetz říká, že Merritt byl v sobotu „zcela pokrytý ledem“.

“Nedokázal jsem si představit, že bych v tu chvíli byl na dálnici,” řekl.

Ministr dopravy a infrastruktury BC Rob Fleming v úterý řekl, že dodavatelé údržby v den smrtelné havárie, která také zranila desítky, zorali a solili silnici.

Fleming také řekl, že existují varování o zimních jízdních podmínkách a motoristům bylo doporučeno, aby dbali zvýšené opatrnosti.

SLEDOVAT | 7 stále v nemocnici po havárii autobusu BC:

Po smrtelné nehodě autobusu BC zůstává v nemocnici 7 lidí

Sedm lidí zůstává v nemocnici po štědrovečerní havárii autobusu ve vnitrozemí BC, která si vyžádala čtyři mrtvé. RCMP nadále vyšetřuje příčinu havárie při převrácení.

Fleming řekl, že sedm kusů těžké techniky udržovalo silnici v den havárie a bylo “málo srážek”. Jeho poznámky na úterní tiskové konferenci zazněly uprostřed obav o stav silnice před havárií.

Policie uvedla, že zatímco vyšetřování pokračuje, má se za to, že převrácení způsobila extrémně namrzlá vozovka.

V úterním prohlášení BC RCMP uvedlo, že podmínky na silnicích byly „tekuté, přecházely z čistých mokrých silnic do zmrzlých s ledem a sněhem na povrchu vozovky kvůli denní době (západ slunce) a měnícím se povětrnostním podmínkám.

Podle policie padal déšť a kroupy.

‘Je tu spousta otázek’

Goetz říká, že může existovat neochota uzavřít dálnici.

“Myslím, že někdy dochází k váhání, protože je to obchodní dálnice,” řekl. “Přesouvá zboží, je s tím spojen obchod. Myslím, že je to všechno o udržení obchodu v toku a někdy se v tom ztrácí lidská bezpečnost.”

Gord Vizzutti, obyvatel Kelowny, řekl, že si 20. prosince koupil jízdenku na Ebus na stejné trase a popsal trýznivé a ledové podmínky, které také vyústily v havárii. Řekl, že autobus, do kterého nastoupil, měl zřejmě smlouvu s jiným provozovatelem.

Fleming řekl, že vyšetřovatelé s týmem ministerstva pro vymáhání bezpečnosti užitkových vozidel se zabývají oběma incidenty, ale zatím nejsou k dispozici odpovědi na příčinu štědrovečerní havárie.

“Je spousta otázek, na které lidé chtějí odpovědi, včetně mě. Dnes tyto odpovědi nemáme. Musíme nechat vyšetřovatele, aby dělali svou práci a podávali zprávy o všem, co mohlo přispět k tak zničující, tragické události,” řekl Fleming.

Řekl, že vyšetřování provincie, které bude veřejně zveřejněno, bude zahrnovat zkoumání stavu autobusu, jeho brzd, pneumatik a světelných systémů.

Předpověď volá po dalším poklesu vnitřních teplot tento týden, zejména v alpských oblastech spojnice Highway 97.

“Řízení bude extrémně zrádné, zvláště když máte rozmrazovací sezení, jako jsme měli my, kdy se spousta věcí roztaje a vy stékáte na silnici,” Const. James Ward s BC Highway Patrol – řekla Kelowna.

“To zamrzne, změní se v led a pak na to bude padat sníh, takže budete mít ty neslučitelné vrstvy, kvůli kterým bude zpočátku extrémně kluzký.”Source link

Leave a Comment