Bedard shines as Canada demolishes Germany to bounce back at world juniors


Kanada potřebovala odpověď po mizerných 48 hodinách.

Connor Bedard – jak to ve své mladé kariéře dělá často – přednesl se smrtící přesností.

Sedmnáctiletý fenomen ve středu zaznamenal hattrick a čtyři asistence, když se pořádající hrabství vrátilo na trať mistrovství světa juniorů v hokeji důrazným vítězstvím 11:2 nad Německem.

“Neuvěřitelná hra,” řekl kanadský kapitán Shane Wright. “Docela šílené, co tam venku dělá. Zvláštní noc.”

Bedardův sedmibodový výkon vyrovnal kanadský rekord v jediném zápase v noci, kdy favorité v showcase mužů do 20 let potřebovali reakci po pondělní ostudné prohře 5:2 s Českem.

“Je to v pohodě,” řekla předpokládaná jednička draftu NHL 2023 o přidání Davea Andreychuka (1983), Brendana Morrowa (1999), Mika Cammalleriho (2002) a Gabriela Bourqueho (2010) na sedmibodovou listinu Kanady. “Ale to pro mě není velký problém. Je dobré vyhrát.”

“Měl jsem pár docela šťastných. Jen jednu z těch nocí.”

SLEDUJTE l Bedardovy 3 góly, 4 asistence vedly Kanadu k porážce Německa:

Connor Bedard vede Kanadu před Německem na mistrovství světa juniorů

Předpokládaná jednička draftu, Connor Bedard střílí 3 góly a má 4 asistence a vede Kanadu k vítězství 11-2 nad Německem na mistrovství světa juniorů.

Bedard má nyní 12 gólů všech dob ve světové juniorce, což je o dva méně než národní rekord Jordana Eberleho.

“Napíšu mu SMS, že má v patách chlapa,” řekl Wright o Eberle, jeho spoluhráči z NHL Seattle Kraken. “Nemyslím si, že se na to budeme moc soustředit, ale bude to zvláštní, když na ně po cestě zasáhne.”

“Byl v plamenech… střela byla neskutečná,” dodal na adresu Bedarda kanadský hlavní trenér Dennis Williams. “Jeho kreativita a jeho postoj… skvělá noc.”

Dylan Guenther také zaznamenal hattrick – všechny přihrávky od Bedarda – zatímco Logan Stankoven přidal gól a dvě asistence.

Wright, Brandt Clarke a Joshua Roy, každý s gólem a asistencí, a Zack Ostapchuk také skórovali.

Olen Zellweger si připsal tři asistence, když Williams otřásl třemi ze svých útočných řad – včetně rozdělení Bedarda a Wrighta – po odpojeném a nesouvislém úsilí proti Čechům.

“Přijeli jsme mnohem odhodlanější,” řekl trenér. “Hrálo se těsněji jako skupina.”

Thomas Milic při svém prvním světovém juniorském startu za Kanadu předvedl 14 zákroků. Roman Kechter a Philip Sinn odpověděli za Německo, které dostalo 30 zastávek od Simona Wolfa, než ho ve třetí třetině vystřídal Rihards Babulis v milostném táhnutí. Babulis skončil s 11 zákroky.

“Měli jsme docela hlad,” řekl Bedard. “Byl to skvělý způsob, jak se vrátit.”

Další na řadě je Rakousko

Kanada, která se proti Němcům zlepšila na 16-0 všech dob, se nyní rychle otočí proti Rakousku – ve dvou turnajových zápasech překonala 20-0 – ve čtvrtek ve Scotiabank Centre.

Německo po úterní porážce 1:0 se Švédskem má volno ve čtvrtek před pátečním setkáním s Rakouskem.

Tým bohatý na talenty nabitý devíti výběry z prvního kola draftu NHL, plus Bedardem a dalším špičkovým kandidátem Adamem Fantillim v Kanadě byli Češi ohromeni neinspirativním zvednutím opony, která nechala mocný národ hledat odpovědi.

To zahrnovalo hráče, kteří zpochybňovali svou vlastní připravenost a přípravu, zatímco Fantilli a Bedard se pokusili a neuspěli v raném tahu ve stylu lakrosu „Michigan“ – sekvence, které byly později považovány za příznačné pro volný přístup Kanaďanů proti smolnému protivníkovi.

K opakování by nedošlo.

“Nezměnili jsme naši hru podle toho, jaké bylo skóre,” řekl Guenther. “Miluji to… to bylo úžasné.”

Útočník Arizony Coyotes otevřel věci v přesilové hře v první třetině po podání Bedarda, když Ketcher prostřelil Miliče.

Wright si připsal svůj druhý gól na turnaji v další mužské výhodě, když německý obránce zametl puk do vlastní sítě.

Bedard, který před rokem vstřelil čtyři góly při vítězství 11:2 nad Rakouskem, den předtím, než byl turnaj odložen kvůli COVID-19, zvýšil na 3:1, když natáhl přihrávku a prostřelil Wolfa a dostal další na začátku druhé při brankářské chybě.

“Byli jsme mnohem soustředěnější,” řekl Wright. “Věděli jsme, že musíme zareagovat po snaze z minulého zápasu.”

Wright řekl, že Bedard by teď v NHL pravděpodobně mohl uhrát pár bodů za noc.

“Neuvěřitelné,” řekla čtyřka draftu 2022. “Neviděl jsem mnoho takových individuálních představení. Docela zvláštní.”

Guenther dodal: “Předpokládám, že z něj bude okamžitě významný hráč.”

Bedard zastřešil svůj hattrick gól v další přesilovce přes clonu, než byl Rayan Bettahar vyměřen trestem zápasu a vyloučen za nedovolenou kontrolu do hlavy Fantilliho.

Kanadský hokejista je viděn, jak ho německý hráč udeří do obličeje.  Kanaďanův obličej je kvůli kontaktu zkroucený a obě jeho brusle nejsou v kontaktu s ledem, protože padá.
Kanaďan Adam Fantilli, střed, trefil ve středu v Halifaxu Němec Rayan Bettahar ve druhé třetině. (Darren Calabrese/The Canadian Press)

Tehdy se stavidla skutečně otevřela.

Guenther vstřelil svůj druhý gól na kluzkém Bedardově podání na 6:1 a Clarke sestřelil jednorázovku německému obránci.

Bedard pak připravil Guenthera potřetí se stejnou mužskou výhodou a Stankoven přidal na konci třetiny další a vedl 9-1 během 40 minut.

Ostapchuk zvýšil na 10-1 brzy ve třetině, než Bedard asistoval u Royova gólu k jeho sedmému bodu večera.

Sinn dostal pozdní gól útěchy v německé přesilovce, aby uzavřel noc, kdy se Kanada po nepříjemných dvou dnech znovu zkalibrovala.

“Takhle hrajeme hokej,” řekl Wright. “Všechny tři třetiny – celých 60 minut – to byl hokej týmu Kanady. Očekávali jsme zápas s odrazem a přesně to jsme dostali.”

“Opravdu hrdý na naše úsilí.”

Source link

Leave a Comment