Legendary Vancouver rock music critic Tom Harrison has died


Zemřel legendární rockový hudební kritik z Vancouveru Tom Harrison, který více než čtyři desetiletí psal o popové a rockové hudbě.

Harrison se narodil v St. Boniface, francouzsky kanadsky mluvícím městě ve Winnipegu, jeho webová stránka popisuje, než se jeho rodina přestěhovala do Severního Vancouveru, aby byla blíže příbuzným. Byl nejstarší z pěti dětí.

Harrison se stal hudebním ředitelem na kampusové rozhlasové stanici University of British Columbia, tehdy známé jako CYVR. Krátce poté byl v roce 1975 najat do Georgia Straight, kde působil čtyři roky a rozšířil jejich hudební pokrytí.

V roce 1979 nastoupil do novin The Province, kde psal 37 let.

Po celou dobu se stal bubeníkem The Explosions, “domácí kapely Straight”. Později zpíval pro další kapelu s názvem Bruno Gerussi’s Medallion; v roce 1989 podepsali smlouvu s Warner Bros. Canada a vydali album s názvem Při hledání čtvrtého akordu.

Harrison také spolupořádal televizní show Cablevision, Zvukotěsnýa dlouholetý rozhlasový pořad Demolisten na CFOX, oba předváděly a vyzdvihovaly tvorbu místních kapel.

Navzdory mrtvici v roce 2000 se vrátil do práce o rok později a přidal se k jiné kapele, Hrudkovitý.

Kritik předběhl dobu

David Hawkes, hudební producent, promotér, rádiový DJ a Harrisonův blízký přítel, říká, že Tom předběhl dobu.

“Byl opravdu skvělý v tom, že v podstatě identifikoval, co bude velké,” řekl Hawkes CBC News. “Přemýšlím o kapele jako Skinny Puppy.”

Hawkes říká, že mnoho novinářů v té době nevědělo, jak psát o kapele, považované za zakladatele industriálního rocku a elektroindustriálních žánrů.

“Dal to do svého sloupku a mluvil o tom, odkazoval na německou hudbu, industriální hudbu a všechno to spojil dohromady a přivedl lidi k porozumění.”

Hawkes říká, že umělci, o kterých Harrison psal a které propagoval, se stali každodenními jmény, jako Bryan Adams, Sarah McLachlan a Skinny Puppy.

Ale co je důležitější, říká Hawkes, Harrison byl laskavý a podporující člověk.

“Byl pro lidi tak zatraceně povzbuzující. I když je na vás velký tlak, když jste ve velkých médiích, pro které pracoval, vždycky si našel čas na to, aby trochu smekl klobouk menším umělcům.”

“Myslím, že možná proto, že byl kolem tolik hudby a kolem tolik umění a byl také hudebníkem, tak pochopil, jak umění funguje,” řekl.

“Chápal, jaké potíže mají umělci při vytváření skutečné fyzické věci, na kterou lidé zapomínají.”

Harrison byl uveden do BC Entertainment Hall of Fame v roce 2009.

Na sociálních sítích se objevilo nespočet poct, aby uctili „legendu hudební žurnalistiky“ za jeho příspěvky a aby se rozloučili.





Source link

Leave a Comment