Vancouver photographer’s portraits feature 40 women over 40, celebrating life and beauty


Když Denise Lin během pandemie COVID-19 v roce 2020 dosáhla 40 let, netušila, co může očekávat od příští dekády svého života.

Fotografka z Vancouveru chtěla vyzkoušet něco nového a přizpůsobit se okolnostem, když narazila na kampaň „40 přes 40“ ve fotografické skupině online, která zdůrazňovala ženy starší 40 let.

Lin řekla, že se do toho nápadu zamilovala a po krátkém zkoumání ji inspirovala k vytvoření vlastní verze.

Začátkem tohoto měsíce byly portréty a příběhy 40 žen uvedeny v časopise Forty Over 40, který Lin kurátorsky připravila a který byl odhalen na fundraisingové akci Bravehearts Gala podporující nadaci BC Women’s Health Foundation v Hycroft Manor ve Vancouveru 8. prosince.

Radostná fotografie žen, které se zúčastnily kampaně 40 přes 40 spolu s Denise Lin na Hycroft Manor ve Vancouveru.
Účastníci kampaně 40 Over 40 jsou fotografováni spolu s Denise Lin na Gala Bravehearts v prosinci 2022. (Denise Lin Photography)

“Toto je nejvíce povznášející zážitek, jaký jsme kdy měli,” řekl Lin CBC’s První vydání moderátora Stephena Quinna s odkazem na sebe a ženy vystupující v kampani.

“Chtěla jsem zachytit krásu a sílu, kterou tyto ženy již mají. Všichni máme svůj vnitřní život, který potřebujeme vidět a cítit. Jsem tu jen proto, abych to podpořil.”

Po roce a půl plánování, přizpůsobování projektu, aby byl pro účastníky smysluplný a pozitivní, Lin oznámila kampaň prostřednictvím výzvy na sociálních sítích v dubnu tohoto roku a na natáčení najala vlasové stylisty a vizážisty.

Bývalý grafik fotografoval a zpovídal ženy v procesu sestavování časopisu.

Řekla, že se spojila s nadací na podporu žen v celé provincii, které zažily násilí.

Projekt inspiroval „větší sebevědomí“

Kathryn Murray-Hoenig z Vancouveru a Esther Chou z North Vancouver jsou dvě ze 40 uváděných žen.

Pro Murray-Hoenigovou, matku dvou dětí a 22 let středoškolskou učitelku přírodních věd, bylo natáčení příležitostí „vidět se v jiném světle,“ řekla po letech boje s endometriózou, která před více než rokem vyústila v hysterektomii.

Endometrióza nastává, když se tkáň podobná děložní výstelce abnormálně usadí mimo ni a vytvoří léze, cysty, uzliny a další výrůstky, popisuje Endometriosis Network Canada.

“Po operaci jsem přibral 25 kilo a moje tělo už se necítilo jako moje,” řekl Murray-Hoenig. “Byl jsem poněkud zmítaný ve změnách své identity s operací.”

Řekla, že natáčení inspirovalo “větší důvěru v sebe a ve svůj vzhled a větší hodnotu toho, kdo a co jsem a co dávám v různých oblastech svého života.”

Fotka Kathryn Murray-Hoeing pózující pro fotoaparát v růžové róbě.
Účastnice Kathryn Murray-Hoeing řekla, že natáčení bylo příležitostí k osobnímu růstu a pomohlo jí propracovat změny v jejím životě. (Denise Lin Photography)

Murray-Hoenigová po operaci v ženské nemocnici uvedla, že fundraisingová akce znamenala více.

Řekla, že doufá, že kampaň zpochybní stereotypy zdánlivě převládající v médiích, že krása je omezena na mladé a hubené.

“S přibývajícím věkem stále existuje mnoho skutečné krásy a někdy i větší hloubka krásy, než být jen hezká.”

‘Bylo to tak osvobozující’

Chou, kterému bylo v červenci 40 let, říká, že kampaň byla posilující, emocionální a inspirativní cesta.

Byl to také okamžik celého kruhu: Chou strávila velkou část roku v BC Children’s Hospital se svým synem.

“Je to spíše emocionální cesta, protože BC Woman’s a BC Children spolu tak úzce spolupracují a jsou vedle sebe a dvě moje děti se tam také narodily,” řekla.

“Opravdu to pro mě znamenalo hodně.”

Fotka Esther Chou pózující pro fotoaparát v broskvových šatech.
Esther Chou, 40, řekla, že práce na projektu s Denise Lin byla posilující, emocionální a inspirativní cesta. (Denise Lin Photography)

Jako matka tří dětí Chou řekla, že Lin s ní soucítí, když se snaží najít si čas pro sebe, žongluje mezi jejími osobními a profesionálními rolemi.

Řekla, že se také dokázala spojit a rezonovat s ženami s podobnými příběhy.

“Protože jsem cítila, že mi něco chybí, bylo to tak osvobozující, když jsem se rozhodla,” řekla. “Říkal jsem si: ‘To je ono, jdu do toho.”

“A nelituji.”

První vydání6:37Kampaň vyfotografovala 40 žen nad 40 let oslavujících život a krásu

Mluvíme s Denise Lin, fotografkou z Vancouveru, jejíž nedávná fotografická kampaň pomohla ženám posílit sebevědomí a oslavit svůj život.

Lin řekla, že v roce 2023 udělá další kolo „40 přes 40“ pro stejnou věc, navíc s projektem přeměny pro členky Downtown Eastside Women’s Center (DEWC).

Řekla, že doufá, že nabídne ženám pozitivní zážitek z natáčení, než udělají módní přehlídku, aby získali finanční prostředky pro centrum.Source link

Leave a Comment