Vancouver School Board seeks temporary classrooms after elementary school’s pipes freeze and burst


Vancouver School Board (VSB) se snaží najít lavice pro více než 500 studentů poté, co povodně na základní škole vyřadily budovu z provozu na několik měsíců.

Zaměstnanci školní rady uvedli, že vodovodní potrubí na základní škole Sira Jamese Douglase v jižním Vancouveru během nedávného chladného počasí zamrzlo a prasklo, což způsobilo rozsáhlé záplavy.

VSB říká, že zaměstnanci hledají náhradní místo pro přibližně 525 zapsaných studentů školy.

“Čtvrť uznává, že tato polehčující okolnost je náročná pro zaměstnance, studenty a rodiny,” napsal mluvčí v e-mailu CBC.

“Naší nejvyšší prioritou je, aby se školní komunita Douglas co nejrychleji usadila na dočasném místě školy.”

Před širokou budovou základní školy stojí dodávka.
Základní škola Sira Jamese Douglase se nachází v South Vancouver. Kam studenti školy pojedou, není jasné. (Justine Boulin/CBC)

Školní rada označila škody na škole za „významné“ a uvedla, že najatá restaurátorská společnost odhaduje, že oprava bude trvat „nejméně několik měsíců“, než budou studenti moci bezpečně navštěvovat hodiny v budově.

Rodiče byli informováni o záplavách v úterý. Představenstvo říká, že odložený začátek výuky po zimní přestávce je pravděpodobný.

“Pracujeme tak rychle, jak je to jen možné, je však třeba zvážit mnoho složitostí,” napsal mluvčí a dodal, že zaměstnanci přes zimní přestávku pracují na hledání nového místa.

Kera McArthur, předsedkyně poradního výboru pro rodiče školy, nebyla okamžitě k dispozici pro rozhovor, ale řekla, že rodiny studentů mají zatím málo informací.

“PAC je odhodlána spolupracovat s naším školním týmem na podpoře našich dětí, učitelů a zaměstnanců v této náročné situaci,” napsal McArthur v e-mailu.

Rada říká, že další podrobnosti budou sdíleny se studenty, rodiči a zaměstnanci školy, jakmile budou k dispozici.Source link

Leave a Comment